Dvě základní možnosti financování nemovitostí

Ve chvíli, kdy se rozhodnete zakotvit a pořídit si nemovitost, kromě složitého a pravděpodobně dlouhotrvajícího výběru dané nemovitosti vás na začátku čeká ještě jedna povinnost. Když budete vědět, do čeho chcete investovat a kolik, tak na to také musíte získat finance. Existují dva, potažmo tři způsoby, jak svůj byt či dům zafinancovat.

Jedna z možností, která je pro většinu lidí hodně nepravděpodobná, je uhradit koupi nemovitosti ze svých úspor. Kdo má ale naspořeno několik milionů, že?
střechy domů

Vyberte své stavební spoření

Na tuto možnost musíte myslet již mnoho let před tím, než budete peníze potřebovat. Stavební spoření je forma velice bezpečného a efektivního spoření, protože získáte od státu podporu, a to za rok až 2 000 Kč. Zároveň ale jde o dlouhodobý typ spoření u banky, proto s ním musíte začít včas.

Mezi výhody patří:
· možnost čerpání státní podpory,
· během spoření máte možnost požádat si o účelový úvěr,
· spoření a podpora od státu není závislá na negativních vlivech peněžního trhu.

Jedinou nevýhodou je fakt, že je to spoření dlouhodobé. O účelový úvěr si můžete většinou požádat až po dvou letech od uzavření stavebního spoření a vybrat si celou částku spoření můžete minimálně po pěti letech od počátku spoření.

Klasická možnost – hypotéka

Většina z vás zajisté bude uvažovat o uzavření hypotéky. Kromě toho, že existuje mnoho poskytovatelů, existuje také mnoho jejich druhů. V posledních letech je velice oblíbená americká hypotéka, protože .
klíče s vysačkou
Základní aspekty hypotéky:
· jedná se o dlouhodobý úvěr na 5 až 30 let, většinou s možností splacení předčasně,
· bankovní společnosti poskytují hypotéku ve výši 60 až 85 procent hodnoty nemovitosti,
· základem pro uznání hypotéky je dobrá úvěrová minulost, solventnost a možnost (povinnost) zastavit nemovitost či jiný majetek,
· úroková sazba se určuje na 1, 3, 5 10 nebo 15 let, přičemž po tu dobu banka nemůže zvýšit ani snížit daný úrok.