Jsou to chvíle, na které jste se těšili asi od první chvíle, co jste se rozhodli, že si nějaké to zvířátko postaráte. Důležité si je ale uvědomit, že s tím přichází i plno nových starostí. Jak tyto prvotní obtíže zvládnout? Velmi dobrou věc uděláte, pokud si na první týden vezmete dovolenou z práce a budete tak moc být pro Vašeho nového tvorečka neustále po ruce. Pokud jste si pořídili nového pejska, tak je velmi důležité právě naučit ho říkat si o to, že se potřebuje dojít vyvenčit. A to se Vám nepodaří jinak než tím, že budete Vaše zvířátko mít neustále na očích a při každých náznacích ho popadnete a vynesete ven, kde počkáte, zdali vykoná potřebu či ne. Pokud se tak stane, mějte vždy po ruce nějaký pamlsek a náležitě štěňátko pochvalte. Ono si pospojuje všechny vjemy a brzy přijde na to, jak si říct, když má potřebu čůrání nebo kakání.
hezké štěně


Pokud jste si pořídili kočičku, tak je to obdobné, akorát musíte hlídat a následně donést na kočičí záchod. Vždy pro umístění záchodku pro kočky vybírejte klidné místo, kde kotě nebude rušeno a bude ho mít blízko od svého pelíšku. Kočky jsou velmi čistotná zvířata, takže nebude trvat dlouho a kočka pochopí, kam má chodit vykonávat potřebu. Navíc většina koťat má toto zvládnuté již z první rodiny a začne to vykonávat automaticky.
koťata na slámě


Co opravdu nepodceňujte je výživa Vašeho mláďátka. Již od začátku vybírejte velmi kvalitní krmivo, které poskytne Vašemu mazlíčkovi veškerou potřebnou výživu a bude obsahovat všechny vitamíny a potřebné látky pro správný vývin. Vyvarujte se komerčním produktům, na které běhají reklamy po celý den v televizi a které Vás lákají svou příznivou cenou. I Vy si přeci dopřáváte jen to, o čem víte, že je pro Vás to nejlepší a rozhodně Vám neškodí. Proč by na tom mělo být jinak Vaše zvířátko? Věřte totiž, že se Vám všechna ta správná strava vrátí na dlouholetosti Vašeho miláčka, a to si přeci přeje každý chovatel.


Ohodnoťte příspěvek