Skládaní z papíru – báječná zábava pro děti

Zabavit děti nějak jinak než hračkami je těžký úkol. Jelikož hračky děti brzy omrzí, nemáte někdy na výběr. Zapojte své děti do tvůrčí činnosti, ke které vám bude stačit jen fantazie a papír. Hodně papíru. Protože i z papíru se dají poskládat báječné věci, které děti naprosto ohromí.
stromečky z papíru

KLASIKA NEOMRZÍ

Staré známé skládání letadel je naprostou klasikou. Líbí se klukům, ale i holkám. Poskládat si můžete i loďky, které můžete pak venku pouštět do vody. Taktéž si můžete poskládat čepice a hrát si s nimi na námořníky. Pokud jste zruční, můžete zkusit poskládat i nějaké zvířata. Nezapomeňte mít k dispozici i barevný papír, který bude přirozeně lákat dětské oči.
papírové lodičky

ORIGAMI PRO NÁROČNÉ

Origami je známé japonské umění z papíru, které však vyžaduje šikovné ruce a hodně trpělivosti. Vaše děti určitě nikdy předtím nic podobného neviděli, a tak jich bude skládání bavit, a navíc v nich podpoříte i zvědavost a manuální zručnosti.
Díky internetu si dnes můžete snadno najít různé návody, postupy a obrázky, které vám pomůžou poskládat si vše, co si jen zamanete. K dispozici máte i nespočet knih, které jsou plné návodů a inspirace k různým lehkým i těžším úkolům. Je dobré mít takovou knihu pořád po ruce a brát ji na dovolenou nebo víkend na chatě. V deštivém počasí, pak nebude o nudu žádná nouze.
papírový ptáček

Doplňky do bytu

I z origami nebo skládaček můžete pro svůj domov vytvořit skvělé doplňky. Poskládat si tak můžete třeba:
–       větrník
–       kolotoč do dětské postýlky
–       labutě nebo květiny do květináče
–       dekorace do dětského pokoje
–       papírové hračky (např. zvířátka)
–       vánoční dekorace a hvězdy
–      a mnoho dalšího

NEBE – PEKLO – RÁJ

Papírová skládačka nebe – peklo – ráj je jedinečnou zábavou pro starší děti. Můžete ji hrát pořád dokola, vytvořit si tak spoustu možností a druhů. Později si ji můžou vzít i ven na hraní se svými kamarády. Děti ke štěstí opravdu nepotřebují moc. Někdy jim malý kousek ráje z papíru bohatě postačí na dlouhou dobu.